Hvordan bør helsevesenet møte pasienter på nett?
Dato publisert: 09.04.2010
Sist oppdatert: 15.11.2011
Teknologirådet er i ferd med å kartlegge pasienter bruk av nett når det gjelder informasjon om helse og sykdommer og ønsker bidrag fra brukere i denne prosessen. Hvordan bruker du internett og hvordan ønsker du å bli møtt av helsevesenet på nett?
Noen bruker nettet til å møte andre pasienter og diskuterer helsespørsmål i ulike fora. Internett kan også gi mulighet til å sende sikker e-post til legen, bestille timer eller nye resepter online. Pasienten kan få tilgang til sin egen journal, lese prøvesvar, få medisinoversikt - både hjemmefra og på reise. Noe av dette er allerede virkelighet, andre er tilbud som kan komme.
- Hva synes du om det?
- Hvordan bør helsevesenet møte pasienter på nett?
- Hva er viktig for deg som pasient?
- Hvordan kan løsninger på internett hjelpe deg som pårørende?
Teknologirådet ønsker nå brukeres mening om og inviterer til kveldssamlinger i Oslo sentrum. Du trenger ikke være en avansert internettbruker for å delta.
Deltakere ønskes til følgende grupper:
- Unge pasienter under 30 år, mandag 26. april kl 1730-2130
- Pasienter over 30 år, tirsdag 27. april, kl 1730-2130
- Pårørende og pasienter over 30 år, onsdag 28. april, kl 1730-2130
Teknologirådet dekker reiseutgifter og serverer mat under møtet. I tillegg vil det bli utbetalt et lite honorar for deltakelsen.
Skriv en e-post eller et kort brev med navn, kontaktinformasjon og et par linjer om hvorfor du ønsker å delta.
Sendes til: post@teknologiradet.no, eller
Teknologirådet, Postboks 522, sentrum, 0105 Oslo
TEKNOLOGIRÅDET gir uavhengige innspill til Stortinget og øvrige myndigheter og stimulerer til samfunnsdebatt om teknologiutviklingen, www.teknologiradet.no